Tydzień niepodległości w naszej szkole

W ubiegłym tygodniu ramach Tygodnia Niepodległości w naszej szkole zorganizowano szereg inicjatyw:

  • odbył się po raz piąty Konkurs o Andrzeju Hałacińskim i Legionach Piłsudskiego dla klas pierwszych
  • nagrody (dyplomy, książki i bony do Empika) zwycięzcom: Viktoria Tserkovna (1E) – I miejsce , Kamili Mickiewicz (1B) – II miejsce, Julii Sobieraj (1E) wręczył p. Wicedyrektor Wojciech Polański podczas piątkowej uroczystej Akademii
  • w piątek SU rozdał ok. 800 biało-czerwonych kokardek
  • również w piątek odbyła się uroczysta Akademia przygotowana przez klasę 1D pod kierunkiem p. Marcina Maciuka, w trakcie której odśpiewano Hymn Polski, uczniowie obejrzeli film dotyczący niepodległości oraz klasa 1D przedstawiła spektakl łączący historię z literaturą piękną, w przedstawieniu wziął udział chór przygotowany przez p. Mateusza Więcka
  • przez cały tydzień w infoekranie ukazywały się materiały dotyczące niepodległości, a SU przygotował kampanię informacyjną wywieszając karty o postaciach i wydarzeniach zwiazanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości
  • w czwartek nauczyciele wraz z uczniami świętowali na sportowo odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Wykonali przemarsz tanecznym krokiem Poloneza przez korytarze wszystkich pięter budynku naszej Szkoły oraz mini-układ z kilku figur tego tańca w sali gimnastycznej. Organizatorem akcji był p. Leszek Sawicki