Wigilia Samorządów Uczniowski w Urzędzie Miasta Krakowa

W dniu dzisiejszym Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Maksymilian Klita uczestniczył w Wigilii Samorządów Uczniowskich, która odbyła się w Urzędzie Miasta Krakowa. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Młodzieżowej Rady Krakowa, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa p. Michał Dwernicki oraz przewodniczący krakowskich szkół średnich współpracujących z Młodzieżową Radą Krakowa. Na początku wydarzenia goście opowiedzieli o zwyczajach świątecznych, a zaproszony historyk – pan Michał Kozioł przybliżył uczestnikom, jak krakowskie zwyczaje świąteczne kształtowały się na przestrzeni wieków. Następnie wszyscy przedstawiciele szkół średnich wzięli udział w krótkim quizie o Świętach Bożego Narodzenia, a na koniec uczestnicy wzięli udział w wigilijnym poczęstunku, rozmawiając jednocześnie o działaniach społecznych oraz funkcjonowaniu samorządów uczniowskich w krakowskich liceach i technikach.