Wycieczka do Centrum Narciarstwa Biegowego

7 lutego 2024 r. odbyła się wycieczka otwarta dla uczniów ZSE nr 1 do Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej. W wycieczce uczestniczyło 36 osób z klas: 1b, 1c, 2a, 2f, 3b oraz 4c pod opieką pani Magdaleny Kaczmarek, pani Marioli Szumilas oraz pani Joanny Gos.

Podczas wycieczki uczniowie wzięli udział w szkoleniu z narciarstwa biegowego pod okiem instruktorów z Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej. W trakcie wycieczki odbył się również kulig trasą na Turbacz przez piękny gorczański las z przerwą na ognisko w bacówce. Celem wycieczki była edukacja na rzecz zrównoważonego stylu życia, promowanie zdrowia psychicznego, promowanie uczenia się przez całe życie oraz integracja młodzieży szkolnej.