Wycieczka do Krynicy Zdrój w ramach Erasmus+

W czwartek 20. 04. 2023 r. grupa uczniowska Erasmus+ razem z klasą 1a uczestniczyli w wycieczce do Noego Sącza i w Krynicy Zdrój. Uczniowie zwiedzili Miasteczko Galicyjskie i centrum Krynicy, szukając wpływu Austro-Węgier na nasz region. Uczestnicy projektu Erasmus+ wcielili się w rolę pilotów – przewodników w autokarze i opowiadali o historii tych dwóch miast, początkach uzdrowiska w Krynicy i jej wodach mineralnych. Odwiedziliśmy Muzeum Nikifora i wspólnie degustowaliśmy wody mineralne w Główny Domu Zdrojowym. Natomiast w Miasteczku Galicyjskim odwiedziliśmy XIX-wieczną aptekę, urząd pocztowy, zakład fryzjerski, fotograficzny. Byliśmy też u stolarza, zegarmistrza i w remizie strażackiej – wszędzie poznając realia życia w typowym mieście sprzed wieków.

W drodze powrotnej Oliwia i Norbert czyli główni animatorzy wyjazdu, umilali nam podróż śpiewając i prowadząc zajęcia integracyjne.