poniedziałek, 22 czerwca, 2026
Strona główna Aktualności Wycieczka do Zamościa i na Roztocze

Wycieczka do Zamościa i na Roztocze

14-15 maja uczniowie z klas: 3a, 2c i 1e wzięli udział w wycieczce do Zamościa i na Roztocze. Uczniowie byli pod opieką: p. Hanny Dziwisz, p. Doroty Jęczmionek i p. Beaty Stec.

Pierwszego dnia podziwialiśmy najlepiej zachowane miasto renesansowe w Europie, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Zamość. Zwiedziliśmy Rynek Wielki, przepiękny Ratusz, Katedrę Zamojską i mury z fortyfikacjami. Poznaliśmy też historię stołu szwedzkiego.

Po noclegu w Krasnobrodzie przejechaliśmy do Roztoczańskiego Parku Narodowego, gdzie przeszliśmy ścieżką edukacyjną na Bukową Górę, a następnie dotarliśmy do Zwierzyńca – dawnej rezydencji rodu Zamoyskich.

Dopisała nam pogoda i dobre humory.

Przejdź do treści