Wymiana uczniowska w ramach Erasmus+

W dniach 20 – 24. 03. 2023 r. w Krakowie była realizowana wymiana uczniowska w ramach projektu Erasmus+. W wymianie wzięły udział grupy z Czech, Słowacji i Chorwacji, które wspólnie z nami szukały pozostałości po Cesarstwie Austro-Węgier w Krakowie i Przemyślu. Spotkanie międzynarodowe zaczęliśmy od zajęć w szkole oglądając prezentacje. Następnie zwiedziliśmy serca krakowskiej kultury – Muzeum Narodowe i Muzeum Książąt Czartoryskich. Następnego dnia zaskoczyliśmy uczniów z wymiany wyzwaniami językowymi i grą terenową związaną z Wawelem. Po czym udaliśmy się zwiedzać Kazimierz. W czwartek wyjechaliśmy do Przemyśla, gdzie zobaczyliśmy Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej i Twierdzy Przemyśl powstałych w czasach Austro-Węgier, Kościół grecko-katolicki, taras widokowy, Bramę Sanocką.

Podsumowując – wymiana bardzo nam się podobała. Uczniowie z wymiany byli towarzyscy, czuć było słowiańską krew. Po wszystkim podziękowali nam za gościnę. Pożegnanie było ciężkie, ponieważ wszyscy się bardzo zżyliśmy.