Wyniki głosowania w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego

W dniu wczorajszym odbyło się głosowanie w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.Głosujący mogli przydzielić 3, 2 bądź jeden punkt trzem projektom. Do głosowania przystąpiły 453 osoby. Wszystkie głosy były ważne.

Wyniki przedstawiają się następująco:

  • I miejsce “Strefa relaksu” (Projekt zakłada stworzenie na szkolnym korytarzu, w bocznym skrzydle na II piętrze strefy odpoczynku dla uczniów szkoły wyposażonej w wygodne sofy i fotele. Ta część szkoły nie jest wyposażona w tego typu miejsce a przyczyni się ono do lepszego samopoczucia uczniów) – 1253 pkt.
  • II miejsce “Zakątek wielokulturowości Kapucyńska 2” (Celem projektu jest stworzenie w szkole wyjątkowej przestrzeni, w której za pośrednictwem zamontowanego ekranu będą propagowane treści dotyczące integracji, tolerancji oraz wielokulturowości, Będzie to również miejsce spotkań w ramach samopomocy koleżeńskiej, gdzie Uczniowie z innych krajów będą z pomocą Uczniów z Polski uczyć się, By nauka przebiegała w przyjaznej atmosferze przestrzeń ta zostanie wyposażona w wygodne fotele i stolik)
    – 601 pkt.
  • III miejsce “Biało-czerwony Ekonomik” (Projekt ma na celu zakupienie biało-czerwonego proporca, który będzie mógł być zawieszany w szkole w głównej klatce schodowej (z trzeciego piętra na sam dół) w czasie różnych świąt narodowych, jak święto Konstytucji 3-go Maja, czy Święto Niepodległości ) – 494 pkt.
  • IV miejsce “Co robić gdy… Warsztaty z pierwszej pomocy” (Celem projektu jest organizacja warsztatów z pierwszej pomocy dla uczniów. W trakcie warsztatów szczególny nacisk będzie kładziony na naukę postępowania z zadławieniem. By warsztaty mogły się odbyć zostanie zakupiona specjalna kamizelka do nauki postępowania z zadławieniem ACT FAST. Warsztaty poprowadzi nauczyciel W-F ) – 350 pkt.

Dziękujemy wszystkim za spełnienie obywatelskiego obowiązku i wzięcie udziału w głosowaniu!