„O obrotach sfer niebieskich" – czyje to dzieło ?
Dowiecie się biorąc udział w konkursie geograficzno – turystycznym

pt „ Szlak Kopernikowski nas kręci”

do którego udziału zapraszają Was opiekunowie:
D. Świdrak, M Janiczek – Szewczyk,

 

Konkurs kierujemy do: klas: 1-4

Drużyny: 2-3 osobowe

Ilość konkurencji: 3

Termin: czas wykonania prezentacji do 30 października, dalsza część konkursu początek listopada

Nagrody: tak

 

I konkurencja

Drużyny/zespoły 2-3 osobowe przygotowują w programie Microsoft Power Point prezentację multimedialną ( do 30 slajdów) dotyczącą szlaku Mikołaja Kopernika ( Obiekty UNESCO, atrakcje turystyczne na szlaku itp)

Kryteria oceny:

Treść prezentacji, ciekawe zdjęcia zamieszczone w prezentacji, właściwe proporcje pomiędzy ilością tekstu a zamieszczonymi obrazami ( zdjęciami) , profesjonalne tworzenie prezentacji Power Point ( umieszczenie ciekawej grafiki i animacji) mijane i odwiedzane po drodze miejsca warte zobaczenia, sposób zachęcenia turystów do odwiedzenia szlaku.

Wykonane prezentacje przesyłajcie na adres : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dalsza część konkursu będzie odbywała się w szkole i polegała na słownym przedstawieniu wcześniej przygotowanej prezentacji , czas prezentacji : 8-10 minut

Kryteria oceny: treść prezentacji, sposób prowadzenia prezentacji w tym wygląd osoby prezentującej oraz swoboda wypowiedzi


II konkurencja

Quiz z pytaniami dotyczącymi atrakcji turystycznych występujących na szlaku

Do ostatniego etapu przechodzą 4 zespoły


III konkurencja

Przygotowanie w drużynach i ciekawe przedstawienie danego miejsca na szlaku w dowolnej formie np. plakat , szkic , graf lub inna forma, mile widziane pamiątki po astronomie, produkty przyniesione przez uczniów oraz degustacja pierników.