Tydzień Misyjny w naszej szkole

W ramach TYGODNIA MISYJNEGO, 23 października 2012, w naszej szkole odbył się DZIEŃ MISYJNY zorganizowany przez katechetów.

Prowadzący-ksiądz Tomasz Bochnak zabrał wszystkich uczestników do dalekiego Peru i oprowadził po różnych zakamarkach dalekiego kraju.

Można się było dowiedzieć jaka panuje tam kultura, klimat, czym zajmują się ludzie żyjący w południowej Ameryce, jak spędzają wolny czas, co jedzą itp.

Całość dnia uświetniały stroje, biżuteria, naczynia codziennego użytku itp., które można było obejrzeć na miejscu a nawet przymierzyć.

Wspominając ten dzień można zajrzeć na poniższy link, na którym znajduje się króciutki filmik jak również zdjęcia z tego dnia.

Dzień Misyjny część 1

Kolejną częścią DNIA MISYJNEGO, która odbyła się 24 października 2012, była AKCJA ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ. Młodzież wolontaryjna z SKC, przygotowała, przeprowadziła a także upiekła pyszne ciasta, które w trakcie wywiadówki sprzedawała nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły.

 

Ciasta były wyśmienite i w bardzo szybkim czasie udało się wszystkie sprzedać a uzyskane pieniążki przeznaczyć na kontynuację Adopcji Mary Weithera - dziewczynki mieszkającej w domu dziecka, w Limuru-Kenii. Więcej informacji na temat tejże adopcji można znaleźć na stronie SKC.

Poniżej jest podany link, na który można wejść i obejrzeć zdjęcia z przeprowadzonej akcji a pod nim podajemy autorów pysznych ciast, którym gratulujemy tak wyśmienitych wypieków.

Dzień Misyjny część 2

Dzień Misyjny część 3

Kl. 1f

Szopa Patrycja

Skalniak Grzegorz

Kaczmarczyk Joanna

Kl. 1d

Skotniczny Michał

Kl.1e

Ciesielski Artur

Pajdak Sebastian

Kl. 1g

Korepta Weronika

Nosal Sylwia

Kl.1b

Warchoł Weronika

Kaczmarczyk Kamila

Sroka Magdalena

Kościółek Wiktor

Zawada Magdalena

Kl. 2g

Adamek Kinga

Kl. 4c

Szymańska Anita

Skoczylas Sylwia