Tydzień Misyjny w naszej szkole

W ramach TYGODNIA MISYJNEGO, 23 października 2012, w naszej szkole odbył się DZIEŃ MISYJNY zorganizowany przez katechetów.

Prowadzący-ksiądz Tomasz Bochnak zabrał wszystkich uczestników do dalekiego Peru i oprowadził po różnych zakamarkach dalekiego kraju.

Można się było dowiedzieć jaka panuje tam kultura, klimat, czym zajmują się ludzie żyjący w południowej Ameryce, jak spędzają wolny czas, co jedzą itp.

Całość dnia uświetniały stroje, biżuteria, naczynia codziennego użytku itp., które można było obejrzeć na miejscu a nawet przymierzyć.

Wspominając ten dzień można zajrzeć na poniższy link, na którym znajduje się króciutki filmik jak również zdjęcia z tego dnia.

Dzień Misyjny część 1

Kolejną częścią DNIA MISYJNEGO, która odbyła się 24 października 2012, była AKCJA ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ. Młodzież wolontaryjna z SKC, przygotowała, przeprowadziła a także upiekła pyszne ciasta, które w trakcie wywiadówki sprzedawała nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły.

Ciasta były wyśmienite i w bardzo szybkim czasie udało się wszystkie sprzedać a uzyskane pieniążki przeznaczyć na kontynuację Adopcji Mary Weithera - dziewczynki mieszkającej w domu dziecka, w Limuru-Kenii. Więcej informacji na temat tejże adopcji można znaleźć na stronie SKC.

Poniżej jest podany link, na który można wejść i obejrzeć zdjęcia z przeprowadzonej akcji a pod nim podajemy autorów pysznych ciast, którym gratulujemy tak wyśmienitych wypieków.

Dzień Misyjny część 2

Dzień Misyjny część 3