Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości.
Konkurs Pieśni Patriotycznej

 

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Polska mogłaby nigdy nie odzyskać niezależności, gdyby nie niezłomność wielu naszych przodków, którzy przelali krew za utraconą Ojczyznę. Pomimo usilnych prób naszych nieprzyjaciół, którzy walczyli ze wszystkim, co wiąże się z naszym narodem, nie zdołano zabić ducha polskości. Co by się stało, gdyby nie bohaterstwo przodków, którzy walczyli o naszą niepodległość? Dziś prawdopodobnie nie mówilibyśmy w języku polskim; nie moglibyśmy pewnie też demonstrować dumy z naszych narodowych symboli – flagi oraz godła państwowego; a wielkie czyny, jakich dokonywali Polacy na przestrzeni wieków, zostałyby zapomniane. Polska mogłaby przepaść na zawsze.

Więcej…

 

Dni Misyjne

30 i 31 października 2013 w naszej szkole odbyły się Dni Misyjne.

Ks. Tomasz Bochnak przeprowadził prelekcje na temat pracy misyjnej w Indiach.

Młodzież miała okazję poznać kulturę, zwyczaje i trudne warunki życia w Indiach. Prezentacja multimedialna i wystawa zdjęć przybliżyły specyfikę pracy wolontariuszy na misjach.

ZDJĘCIA

 

Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych. Święto Edukacji Narodowej

14 października br. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci do społeczności szkolnej.

Uroczystość ślubowania rozpoczęła się mszą świętą w Kolegiacie św. Anny sprawowaną przez ks. Czesława Sandeckiego i ks. Mieczysława Gawora.

Więcej…

 

POMOC "WYPRAWKA SZKOLNA"

POMOC FINANSOWA
"WYPRAWKA SZKOLNA"

 

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 lipca 2013 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielenia pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników  materiałów dydaktycznych ( Dz. U. z 2013 r., poz. 818) pomoc przysługuje:

Więcej…

 

TECHNIK ADMINISTRACJI - SZKOŁA POLICEALNA

Zawód: Technik administracji 334306

Nauka zawodu jest realizowana w ramach Szkoły Policealnej dla dorosłych.

Nauka trwa 2 lata, tj. 4 semestry. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym.

Więcej…

 
Więcej artykułów…