Szkolne Koło Kariery

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Dzień Przedsiębiorczości

Dnia 22 marca 2012 r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole „Dzień Przedsiębiorczości” organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jest to program jednodniowych praktyk dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych sprzyjający uzyskaniu informacji o wykształceniu i umiejętnościach koniecznych do wykonywania danego zawodu.

Więcej…

 

SUKCESY SZKOLNEGO KOŁA KARIERY

SUKCESY SZKOLNEGO KOŁA KARIERY

Uczennice klasy 3 c Anita Szymańska i Sylwia Skoczylas  należące do Szkolnego Koła Kariery zajęły I miejsce w konkursie Przedsiębiorcy z naszej szkoły – Znani absolwenci przyznane za najlepszy wywiad przeprowadzony przez zespół ze szkoły średniej.

Więcej…

 

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Nasza szkoła po raz kolejny  przystąpiła w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości do projektu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta Firma”, który odbył się w dniach 14 - 20 listopada 2011 r. Szczegóły projektu zamieszczone są na stronie http://otwarta-firma.junior.org.pl

Dla uczniów klasy trzeciej zorganizowane zostało  spotkanie z przedstawicielami Spółdzielczego Banku Rzemiosła w Krakowie na temat finansów gospodarstwa domowego.

 

Ogólnopolski Tydzień Kariery

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

W dniach 17 - 21 października 2011 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzeciej edycji  Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Ogólnopolski Tydzień Kariery organizowany jest przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej.
W poniedziałek 17 października klasa 4 d uczestniczyła w wykładzie „Pomysł na własną firmę” który odbywał się w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie.
W kolejnym dniu OTK -  18 października klasa 4 f brała udział w wykładzie „Rozwijamy własne kompetencje” oraz w dyskusji panelowej „Po co studia ? Wykładowcy,  Pracodawcy,  Absolwenci zderzenie trzech światów”   w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie.
W ramach współpracy z biurem karier Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie uczniowie klas czwartych Technikum Ekonomiczno-Hotelarskiego uczestniczyli:

  • 20 października  w Targach Kariery UEK
  • 21 października w Dniach Otwartych UEK

We czwartek 20 października grupa uczniów działająca w Szkolnym Kole Kariery wzięła udział w konsultacjach dotyczących planowania ścieżki zawodowej i wyboru dalszego kierunku kształcenia

Opracowała Justyna Przecherska

 

KRAKOWSKI SALON MATURZYSTÓW „Perspektywy 2011”

Krakowski Salon Maturzystów „Perspektywy 2011” odbywał się w dniach 26 – 27 września 2011 r. w salach Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Podczas dwóch dni Salonu można było wysłuchać kilkudziesięciu wykładów a także odwiedzić stoiska wystawców. W Salonie brały udział klasy czwarte Technikum Ekonomiczno–Hotelarskiego oraz klasa trzecia Liceum Profilowanego.

 
Więcej artykułów…