KONKURSY

Konkurs  MAM ZAWÓD. MAM FANTAZJĘ

W IV edycji  konkursu „Mam zawód. Mam fantazję” w konkurencji: „Profesjonalny  organizator turystyki ”, II MIEJSCE  zajęła  drużyna  Zespołu  Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie w składzie:

Kinga Pająk i Justyna  Rybusiewicz z kl. IV g

Konkurencja składała się z trzech etapów. W pierwszym etapie drużyny przedstawiały wcześniej przygotowane prezentacje multimedialne obszaru w którym położona była ich szkoła. Drugi etap polegał na  przygotowaniu oferty imprezy turystycznej dla grupy młodzieżowej w oparciu o załączony arkusz wykonania zadania . Drużyny mogły korzystać z przewodników, map regionu oraz planów miast dostępnych na stronie internetowej. W trzecim etapie drużyny reklamowały przed Jury przygotowane oferty imprez turystycznych.

W konkursie wzięło udział 8 drużyn 2-osobowych m.in. z: Ciężkowic, Myślenic, Gorlic, Nowego Targu, Giebułtowa i Oświęcimia

Konkurs odbył się  29 października 2014 r. w siedzibie naszej szkoły

Wręczenie  nagród  nastąpi podczas Gali Kształcenia Zawodowego, która odbędzie się w grudniu 2014 roku

Gratulujemy!

Dorota Świdrak

ZDJĘCIA

 

XXXIX OLIMPIADA J. ANGIELSKIEGO 2014

Informacje dla wszystkich uczestników na stronie www.oja.wsjo.pl

Uczniowie, którzy chcieliby otrzymać pakiet z testami przygotowującymi do konkursu proszeni są o przesłanie na adres:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

e-maila o treści: "Zamawiam pakiet"

Pierwszy etap Olimpiady 17.11.2014 godz. 9.00 - 10.00 Aula szkola. Uczestnicy proszeni są o potwierdzenie udziału w konkursie do dnia 15 października 2014 u p. Kai Biegun.

 

Szkolny Konkurs Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Zgłoszenia osób chętnych do uczestnictwa w tym konkursie przyjmują do końca października 2014 r. nauczycielki: mgr Agata Kosowicz, mgr Urszula Łatka.

 

II OLIMPIADA WIEDZY O TURYSTYCE

Tegoroczna edycja Olimpiady realizowana pod hasłem „Małe też może być piękne –potencjał turystyczny miejsc i obszarów” ma na celu zwrócenie uwagi na atrakcje i produkty turystyczne realizowane w skali mikro. Ideą organizatorów jest zainteresowanie uczestników najbliższym otoczeniem miejsca zamieszkania czy nauki, a następnie zaprezentowanie potencjału tego obszaru w formie scenariusza (planu, programu) rozwoju turystycznego podczas etapu centralnego Olimpiady.

Olimpiada została wpisana na listę olimpiad Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Udział w Olimpiadzie daje możliwość:

  • sprawdzenia wiedzy i umiejętności potrzebnych do pracy w branży turystycznej,
  • poszerzania zainteresowań w zakresie turystyki,
  • zwolnienia finalistów Olimpiady z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik obsługi turystycznej,
  • przyjęcia laureatów Olimpiady na wyższe uczelnie z pominięciem postępowania rekrutacyjnego

Zgłoszenia klas turystycznych  III i IV do dnia 20.X.2014 r. przyjmują Pani Dorota Świdrak i Pani Marta Kacyrz

 

Rozdanie nagród 
dla laureatów
Konkursu Historycznego

29 maja 2014

Uczniowie  Naszej  Szkoły zostali laureatami Konkursu Historycznego:

Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX wieku – „W 70 rocznicę rozpoczęcia Akcji „Burza” i 95 rocznicę Obrony Lwowa. Walka Polaków o przynależność Kresów Wschodnich do Rzeczypospolitej w latach 1918 – 1922, 1939 – 1945”

Więcej…

 

KATARZYNA TOMCZYK FINALISTKĄ
OLIMPIADY Z WIEDZY
O PLANOWANIU I ZARZĄDZANIU KARIERĄ ZAWODOWĄ

Z ogromną radością informuję iż  Kasia Tomczyk – absolwentka Technikum Ekonomiczno-Hotelarskiego nr 4 w zawodzie technik ekonomista została finalistką IV edycji Olimpiady z wiedzy o planowaniu i zarządzaniu karierą zawodową organizowanej przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej.  Głównym celem Olimpiady jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności dotyczących planowania i zarządzania karierą zawodową oraz podkreślenie roli poradnictwa zawodowego w procesie wyboru zawodu i kierunku kształcenia.

Więcej…

 
Więcej artykułów…